ads
سوالات متداول

سبزوارخبر چیست؟

سبزوارخبر یک سامانه‌ی هوشمند جمع‌آوری خودکار اخبار است که با استفاده از خروجی‌های خبری منابع خود، اخبار را دریافت و ثبت می‌کند.

سبزوارخبر چه خدماتی ارائه می‌کند؟

در طی چند سال گذشته حجم سایت‌های خبری و تحلیلی شهرستان سبزوار و همچنین منطقه سبزوار بزرگ افزایش قابل‌توجهی داشته است. ادارات، سازمان‌ها و مدیران شهرستان نیز به سمت راه‌اندازی سایت‌های اختصاصی خود رفته‌اند.

تعداد بالای رسانه‌های مجازی (در هر دسته و رده‌ای) و به‌روزرسانی‌های مداوم این رسانه‌ها (در کنار تمام مزایای آن)، باعث شده است بخش زیادی از اطلاعات تولیدی از دسترس کاربران خارج شوند و به دلیل کمبود وقت جهت بازدید مداوم این رسانه‌ها، امکان اطلاع کامل از مطالب جدید فراهم نباشد.

سبزوارخبر تمامی مطالب منتشر شده در این منابع را جمع‌آوری کرده و به مخاطب ارائه می‌کند. با استفاده از این سامانه، کاربر در وقت و همچنین هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کند.

سبزوارخبر چگونه کار می‌کند؟

سبزوار خبر (و البته هر سامانه مشابه آن) بر پایه دریافت مطالب از خروجی‌های مختلف خبری سایت‌های منبع (مثل RSS یا ATOM ) کار می‌کند. این سامانه لینک‌های وارد شده در پنل مدیریتی خود را به تناوب و در بازه‌های زمانی مشخص (در حال حاضر یک‌ساعت) بررسی می‌کند.

در صورتی که مطلب جدیدی در سایت منبع منتشر و به خروجی فید آن هدایت شود، سبزوارخبر آن را دریافت و سپس در سایت ثبت می‌کند.

به چه دلیل سبزوارخبر، سامانه هوشمند نام گرفته است؟

بر خلاف اکثر سامانه‌های خبرخوان موجود که فقط مطالب دریافتی از فیدها را دریافت و منتشر می‌کنند؛ سبزوارخبر (در بخش سبزوار در رسانه‌های ملی) مطالب دریافتی را پالایش می‌کند و فقط مطالبی را منتشر می‌کند که در عنوان و یا متن آن به سبزوار پرداخته شده باشد.

آیا نمونه‌های دیگری از این سامانه وجود دارد؟

در سطح ملی (و البته جهانی) سامانه‌های زیادی وجود دارند که با عنوان خبرخوان، جستجوگر خبر و یا جمع‌آوری خبر فعالیت می‌کنند. تعدادی از این سامانه‌ها (به عنوان مثال: تی‌نیوز) که در بالاترین سطح ملی فعالیت می‌کند می‌توانند اخبار را دریافت، پالایش و دسته‌بندی کنند.

با توجه به وجود سامانه‌های خبرخوان مورد اشاره چه نیازی به سبزوارخبر است؟

در صورتی که شما بخواهید اخبار ملی و جهانی را بررسی کنید، قطعاً گزینه‌های خوبی در ایران وجود دارند؛ سبزوارخبر هم ادعایی درباره جایگزینی با این سامانه‌های خبرخوان ندارد.

مزیتی که سبزوارخبر را به عنوان یک گزینه‌ی خوب و بی‌رقیب مطرح کرده است؛ منابع خبری بومی آن و تمرکز بر روی اخبار و مطالب مرتبط با سبزوار بزرگ (سبزوار، داورزن، جوین و جغتای) می‌باشد.

چرا برخی از سایت‌های مهم در این سامانه ثبت نشده‌اند؟

سبزوارخبر به صورت کاملاً خودکار و با دریافت اخبار از فیدهای خروجی سایت‌ها به‌روز می‌شود. برخی از سایت‌های مهم شهرستان (شورای اسلامی شهر سبزوار، سبزوارفرهنگ، اداره ارشاد و…) به دلیل مشکلات فنی در طراحی خود، از خروجی استاندارد خبر محروم هستند. متاسفانه امکان ثبت مطالب این سایت‌ها در سامانه خوکار مقدور نمی‌باشد.

آیا این سامانه باعث کاهش بازدید و رتبه‌ی سایت‌های منبع خواهد شد؟

برخلاف اکثر سیستم‌های خبرخوان که مطالب دریافتی را در سایت خود ثبت کرده و کاربر را در سایت خود نگه می‌دارند؛ سبزوار خبر پس از ثبت مطلب و لینک خبر، کاربر را به سایت اصلی راهنمایی می‌کند. این سیستم باعث افزایش بازدید منابع خبری در دراز مدت خواهد شد و سایت‌هایی که پیش از این کمتر شناخته شده بودند، امکان رقابت با سایت‌های معتبر را خواهند داشت.

آیا اخبار و مطالب خاصی به صورت دستی در این سامانه اضافه و یا حذف خواهند شد؟

مدیریت سامانه هوشمند سبزوارخبر این تعهد را به کاربران خود می‌دهد، جز در مواردی که توسط سازمان‌های مربوطه دستورالعملی دریافت کند، هیچ‌گونه دخالت و تصرفی در ثبت و توزیع مطالب نخواهد داشت.

در مواردی که نیاز به اطلاع‌رسانی باشد مطالبی جدای از اخبار ارسالی و در نوار کناری سایت با عنوان اختصاصی منتشر خواهد شد.

امکان ثبت سایت در این سامانه وجود دارد؟

در صورتی که شما سایتی دارید که مناسب استفاده در این سامانه است و یا منبع خبری خاصی را می‌شناسید که در سبزوارخبر ثبت نشده است می‌توانید با استفاده از فرم تماس با ما این سایت‌ها را معرفی نمایید.

امکان حذف سایت از این سامانه وجود دارد؟

در صورتی که شما مدیر سایتی هستید که به عنوان منبع خبری در این سامانه ثبت شده است و می‌خواهید که سایت شما از سبزوارخبر حذف شود؛ می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده کنید. البته جهت حذف یک منبع خبری، باید موارد مربوط به تایید هویت مدیر سایت بررسی شود.

سوال دیگری دارید؟ از فرم تماس با ما استفاده کنید و سوالات خود را مطرح کنید.

© 2015 تمامی حقوق این سایت برای گروه سبزوارخبر محفوظ است.